آموزش بافت فرانسوی + عکس ارسال دیدگاه

مدل موی بافت فرانسوی یکی از مدل موهای زیبا و کلاسیک است. اگرچه نحوه بافت آن پیچیده به نظر می آید اما با کمی دقت و تمرین می توانید به راحتی یک بافت فرانسوی زیبا با موهای خود خلق کنید.

موهایتان را به خوبی شانه بزنید تا صاف و مرتب شود. از آن جا که شاید بخواهید بیش از یک بافت و یا تنها در یک طرف سر بافت داشته باشید پس موهایتان را تقسیم بندی کنید. شما می توانید موهایتان را هم درحالتی که خشک است بافت بزنید و هم زمانی که خیس است، اما در حالت خیس، بافت موجب می شود موها حالت بگیرند و زمانی که بافت را باز می کنید موهای موج دار زیبایی خواهید داشت.

در قسمت بالای پشت سر یک دسته مو حدود ۱۲ سانتیمتر جدا کنید، دقت کنید که موها باید در یک ردیف باشند نه اینکه در یک سمت بلند باشند و در سمتی دیگر کوتاه باشند. اگر چتری دارید، می توانید آن را نیز وارد بافت کنید اگر نه می توانید آن را آزاد بگذارید، ببینید که کدام حالت مناسب چهریتان است. توجه کنید که مقدار مویی را که در ابتدا انتخاب می کنید حجم  نهایی بافت نیست همانطور که بافت را پیش می برید به حجم موها اضافه می شود و در انتها بافت حجیمی را خواهید داشت.

اولین دسته مویی را که انتخاب کرده اید به سه شاخه تقسیم کنید. شروع کار شبیه به بافت سنتی و ساده است. دقت کنید هر سه شاخه هم اندازه باشند.

با بافت ساده و سنتی کار را شروع کنید به این صورت که شاخه سمت راست را روی شاخه مرکزی بیاورید و سپس شاخه سمت چپ را روی شاخه مرکزی قرار دهید. یک ردیف بافت ساده را در ابتدا ایجاد کنید.

در مرحله بعد قبل از اینکه شاخه های سمت راست و چپ را روی شاخه مرکزی بیاورید باید از هر طرف مقداری مو به شاخه ها اضافه شود و بعد بر روی شاخه مرکزی کشیده شوند. سعی کنید که در هر مرحله مویی که به شاخه ها اضافه می شود زیاد نباشد هرچه که شاخه ها باریک تر باشند بافت محکم تر و زیباتر خواهد بود. نکته دیگر اینکه برای اضافه کردن موها به هر شاخه از موهای نزدیک صورت و گردن استفاده کنید نه در نزدیک مرکز سر، این کار موجب می شود بافت کشیده تر و زیباتر جلوه کند.

همه ی موها را وارد بافت کنید.  همانطور که دارید به سمت پایین سر پیش می روید همه ی موهای آزاد را وارد بافت کنید تا زمانی که به گردن می رسید کاملا همه موها جمع شده باشند.

به انتهای بافت که می رسید بافت ساده می شود و همان بافت سنتی را تا پایان کار ادامه دهید و درانتها بافت را با کش مو ببندید تا باز نشود.

بافت فرانسوی یک طرف سر

این نوع بافت هم مانند همان بافت فرانسه معمولی است با این تفاوت که از کناره های سر بافته می شود.

یک دسته مو از کنار سر جدا کنید. در این نوع مدل بافت حجم مویی که انتخاب می کنید مهم است، اگر می خواهید بافت ضخیم و پهنی داشته باشید پس حجم مویی که انتخاب می کنید باید زیاد باشد. معمولا این نوع بافت حدود ۲٫۵ سانتیمتر خواهد بود.

همانند بافت فرانسوی ساده، دسته مو را به سه شاخه تقسیم می کنید. جهت بافت در این جا به سمت صورت خواهد بود نه پشت سر.

شروع کار با بافت ساده است به این صورت که شاخه سمت راست را روی شاخه مرکزی قرار می دهید و بعد شاخه سمت چپ را روی شاخه مرکزی می آورید.

در مرحله بعد در اینجا یک تفاوت با بافت فرانسه معمولی وجود دارد در اینجا تنها از یک سمت به شاخه ها مو اضافه می شود نه از هر دو سمت. مهم نیست که از کدام طرف می خواهید مو را اضافه کنید اما دقت کنید تنها از یک طرف تا پایان کار مو اضافه شود.

به پایان کار که نزدیک می شوید بافت ساده می شود، باف سنتی را ادامه دهید و در انتها با کش مو آن را ببندید تا بافت باز نشود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این وب سایت در دست آماده سازی و اخذ مجوزهای لازم برای فروش محصولات می باشد. رد کردن