آموزش انواع بافت یک طرف + عکس ارسال دیدگاه

بافت یک طرف ساده

در ابتدا موهایتان را به خوبی شانه بزنید تا صاف و بدون گره باشد.

از آن جا که بافت یک طرف نامتقارن است پس موها را از یک طرف تقسیم کنید، فرقی ندارد که سمت راست باشد یا چپ. بافت به صورت مستقیم در پشت سر قرار نمی گیرد. دقت کنید که موهای خیلی کوتاهی نداشته باشید.

همه ی موهایتان را به یک طرف سر بکشید. توجه کنید که موهایتان آنقدر کوتاه نباشد که نتوان آن را بافت.

حالا موهایتان را به سه شاخه مساوی تقسیم کنید. موهای پایین گوش نقطه تمرکز بافت هستند پس در شروع کار بافت را به اطراف نچرخانید.

برای شروع شاخه بیرونی را از سمت راست روی شاخه مرکزی بیاورید و سپس شاخه سمت چپ را روی شاخه مرکزی قرار دهید و این کار را ادامه دهید.

تا جایی که دوست دارید می توانید بافت را ادامه دهید اما دقت کنید زیاد کوتاه نشود که نتوان آن را وارد بافت یک طرف کرد.

در پایان کار با کش بافت را محکم ببندید. می توانید به کمک اسپری موهای ریز و درهم را مرتب کنید.

اگر دوست داشته باشید که در اطراف گردنتان کمی موها موج داشته باشند می تواند بخشهایی از بافت را که کوتاه هستند بکشید و شل کنید.

 

بافت موی یک طرف فرانسوی

موهایتان را به خوبی شانه بزنید. اگر می خواهید که موهایتان به سمت راست باشد پس موها را از سمت چب به راست تقسیم کنید و شانه بزنید و برعکس.

یک دسته مو را در این مرحله مطابق فیلم جدا کنید.

 

دسته مویی را که جدا کرده اید به سه شاخه تقسیم کنید. شاخه سمت راست را روی شاخه مرکزی قرار دهید و سپس شاخه سمت چپ را روی شاخه مرکزی بیاورید. این کار را فقط یک بار انجام دهید و دیگر ادامه ندهید.

ادامه کار بافت دیگر فرانسوی خواهد بود به این صورت که به هر شاخه ی کناری شاخه ای دیگر اضافه می کنید و بعد روی شاخه مرکزی قرار می دهید. دقت کنید که برای اضافه کردن از بالای شاخه قبلی موها را اضافه کنید تا بافت درهم و شل نشود.

وقتی به زیر گوش رسیدید، بافت دیگر ساده می شود کار را تا پایان بافت ساده بزنید.

در پایان بافت را با کش مخصوص بافت یا هر نوع کش مویی که در دسترستان بود محکم ببندید تا بافت باز نشود.

 

بافت یک طرف هلندی

موهایتان را به خوبی شانه بزنید. در این نوع بافت موها بهتر است کاملا در یک سمت باشند  تا اینکه در دو طرف سر جدا شوند. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که موها در این بافت باید کاملا بلند و یک دست باشند اگر مدل موها لِیِر باشد نمی توان بافت خوبی ایجاد کرد و موهای کوتاه از بافت خارج می شوند.

دسته موی انتخابی را جمع کنید، از بالای چشم و روبه روی شانه ها کار را را شروع کنید و دسته مو را به سه قسمت تقسیم کنید.

در این مرحله شروع به بافتن می کنیم به این صورت که شاخه سمت راست را زیر شاخه مرکزی قرار دهید و سپس شاخه سمت چپ را زیر شاخه سمت راست قرار دهید. در ادامه به شاخه مرکزی که الان شاخه سمت راست است یک شاخه مو اضافه می کنیم. بافت هلندی بسیار شبیه به بافت فرانسوی است با این تفاوت که در بافت هلندی شاخه ها از زیر اضافه می شوند نه از رو در این حالت بافت روی مو شکل می گیرد نه ذر زیر مو.

بافت را با اضافه کردن موها ادامه دهید، دقت کنید بافت، نزدیک به خط مو و در کنار صورت باشد. برای اضافه کردن موها، مو را از پشت به سمت جلو بکشید تا زمانی که کل موها را اضافه کنید کار را ادامه دهید.

انتهای کار بافت ساده و سه شاخه ای می شود. بعد از پایان بافت آن را با کش مو ببندید و از بافت زیبای خود لذت ببرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این وب سایت در دست آماده سازی و اخذ مجوزهای لازم برای فروش محصولات می باشد. رد کردن