چه زمانی نیاز به جراحی پلاستیک صورت دارید؟ ارسال دیدگاه

در دنیای زیبایی هیچ پدیده ای مثل جراحی پلاستیک صورت جنجال برانگیز نبوده است. نکته مهم در مورد جراحی زیبایی این است که یک عمل انتخابی است. همه می دانیم خطر جراحی غیر قابل انکار است. در میان جراحی ها، عواقب جراحی زیبایی به راحتی پذیرفته می شود. اما امضا کردن و پذیرفتن جراحی اگر بدون آگاهی از خطرات و مزایای آن باشد کار احمقانه ای است. شما در صورتی می توانید بهترین تصمیم را بر اساس نیازتان بگیرید که جوانب مثبت و منفی این کار را بررسی کرده باشید.

با چین و چروک های پیری باید کنار آمد یا نه؟

در کنار کسانی که به سمت جراحی زیبایی روی می آورند، کسانی دیگر هستند که اعتقادی به جراحی زیبایی ندارند و بر این باورند که بدن باید سالم باشد و اینکه صورت چروکیده است اهمیتی ندارد. شکی نیست که سلامتی امری بسیار مهم است، اما آنچه در پیری رخ می دهد متناقض با این موضوع است و به همین دلیل پیری خوشایند به نظر نمی رسد. صدماتی که نور خورشید و گذر زمان به پوست می زنند گرچه طبیعی است ولی ما مجبور نیستیم که هر چیز طبیعی را به عنوان امری اجتناب ناپذیر قبول کنیم. البته این موضوعی شخصی است و تصمیم هر کسی با خودش است که با این موضوع کنار بیاید یا اقدام به پذیرش عمل زیبایی کند.

جراحی زیبایی یک انتخاب شخصی است و هر کسی این کار را انجام نمی دهند. شما چه حامی و چه مخالف جراحی زیبایی باشید باید بدانید که جراحی زیبایی در میان دیگر روش های زیبایی مثل لیزر، بوتاکس، و پر کننده های پوستی، تنها روشی است که واقعا چهره شما را بعد از سن ۵۰ سالگی ( شاید هم قبل از ۵۰ سالگی، بستگی به میزان پیری پوست دارد) عوض می کند و سال ها جوان تر می شوید. البته محصولات مراقبت از پوست نقش مهمی در جلوگیری از پیری دارند، اما برخی از نشانه های پیری مثل شل شدن پوست و کیسه های چربی زیر چشم را نمی توان با محصولات مراقبت از پوست به تنهایی درمان و یا محافظت کرد. حتی بهترین محصولات مراقبت از پوست هم محدودیت دارند، اما بعد از مدتی که نشانه های پیری ظاهر شدند یک برنامه ترکیبی از جراحی زیبایی و استفاده از محصولات مراقبت از پوست، بهترین نتایج را برای جوان نشان دادن شما خواهد داشت.

بهترین زمان برای جراحی پلاستیک صورت چه موقع است؟

بیشتر خانم ها زمانی که از دوستانشان در مورد جراحی پلاستیک می شنوند به سمت آن می روند. وقتی جلو آینه ایستاده اند، شروع می کنند به کشیدن پوست رو به بالا و عقب، تا ببینند که آیا پوستشان به جراحی پلاستیک نیاز دارد یا نه. جراحی پلاستیک به شما امید می دهد که می توانید جوان بمانید. به طور کلی وقتی که دوستتان به شما می گوید که پوست شما خوب است و نیازی به جراحی ندارید از آن منصرف می شوید. اما حقیقت چیست؟

شما می توانید جراحی پلاستیک صورت را تا زمانی که پوستتان واقعا نیاز پیدا نکرده است به تعویق بیندازید. اما حقیقت این است، زمانی که شما هنوز به نظر خوب می رسید بهترین زمان برای جراحی پلاستیک است. اینکه منتظر بمانید تا پوستتان شل و آویزان شود، زمان مناسبی برای جراحی نیست. نکته مهم این است که انجام هر جراحی که جراحی پلاستیک صورت هم شامل آن ها می شود در سنین جوانی امن تر و بهتر است؛ به این دلیل که  پوست و بدن شما در سنین جوانی بهتر می تواند پس از عمل ترمیم شود. هر چه پیرتر شوید مدت زمان بیشتری طول خواهد کشید تا پوست خودش را ترمیم کند. دقت کنید که منظور از جوانی این نیست که از ۲۰ سالگی شروع به جراحی پلاستیک کنید. منظور این است که اجازه ندهید پوست تا جایی که امکان دارد شل و پیر شود بعد به سراغ جراحی بروید.

نکات مهم در باره جراحی پلاستیک صورت که باید به آن ها توجه کنید.

از جراحی چه انتظاری دارید؟ اگر انتظار دارید که در سن ۴۰ سالگی با جراحی شما به یک مدل زیبا و جذاب تبدیل شوید، اجازه بدهید نا امیدتان کنیم، زیرا چنین اتفاقی رخ نخواهد داد. اگر جراحی را برای یافتن کار و موقعیت انجام می دهید باز هم تصمیم تان اشتباه است. افرادی که از جراحی پلاستیک رضایت کامل دارند، کسانی هستند که دید واقعی به این موضوع دارند و انتظار ندارند که با تغییر صورتشان معجزه ای در زندگیشان رخ دهد و همه چیز در زندگیشان عوض شود. همچنین آن ها این کار را برای خودشان انجام داده اند نه برای جلب رضایت دیگران.

خطر جراحی پلاستیک صورت چیست و دوره بهبودی آن چقدر طول می کشد؟

عمل جراحی همیشه خطراتی دارد و زمان بهبودی بیمار هم به نوع عمل و نحوه مراقبت از بیمار بعد از عمل بستگی دارد. برای جواب به این سوال بهتر است که با پزشک صحبت کنید. اگر پزشک جواب سر بالا داد و یا تکه کاغذی حاوی خطرات احتمالی و بدون جزییات به شما داد، ظاهرا دکتر خوبی را برای جراحی پلاستیک انتخاب نکرده اید. باز هم تکرار می کنم که هر عمل جراحی خطراتی دارد؛ حتی روش های زیبایی غیر تهاجمی هم خطرات خودشان را دارند. هر پزشکی که بر خطرات جراحی سرپوش گذاشت و یا خطرات آن را بی اهمیت جلوه داد بدانید که پزشک قابل اعتمادی نیست.

آیا محصولات مراقبت از پوست همانطور که ادعا می کنند همان کار جراحی زیبایی را انجام می دهند؟

جواب این سوال منفی است. محصولات مراقبت از پوست می توانند تغییری در پوست ایجاد کنند و یا پیری پوست را به تعویق بیندازند، اما نمی توانند کاری را که در جراحی پلاستیک یا روش های زیبایی انجام می شود انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این وب سایت در دست آماده سازی و اخذ مجوزهای لازم برای فروش محصولات می باشد. رد کردن