هیالورونیک اسید و فواید آن برای پوست 3

موادی زیادی در حوزه مراقبت از پوست وارد بازار می شوند، اما خیلی از این مواد تنها جنبه تجاری دارند و در همان اوایل کار از بازار خارج می شوند و نمی توانند جایگاه خوبی را بدست آورند. اما هیالورونیک اسید یکی از موادی است که نه جنبه تجاری دارد و نه از رده خارج شده است، بلکه یکی از معدود موادی است که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. چرا که این ماده فواید زیادی برای پوست دارد و به عنوان یک عنصر ضد پیری شناخته شده است. در این جا به فواید این ماده می پردازیم.

هیالورونیک اسید چگونه می تواند برای پوست مفید باشد؟

هیالورونیک اسید یک عنصر طبیعی در پوست است که در بدن انسان وجود دارد. این ماده توانایی عجیبی در حفظ و نگهداری رطوبت پوست دارد. ۱ گرم از آن قادر است ۶ لیتر آب را حفظ کند! این توانایی هیالورونیک اسید برای پیشگیری از پیری پوست بسیار حائز اهمیت است که بتواند رطوبت پوست را حفظ کند و آب پوست را متعادل نگه دارد. این ماده پوست را فراتر از آن چه که تصور کنید مرطوب نگه می دارد و در عین حال لایه های بیرونی پوست را بازسازی می کند و پوست صاف، نرم و به طور خاص صورت را پُر نشان می دهد.

هیالورونیک اسید ناجی پوست

هر چیزی از نور خورشید گرفته تا بعضی از ترکیبات محصولات مراقبت از پوست و آرایشی به پوست آسیب می رسانند و موجب ضعیف شدن آن می شوند، هیالورونیک اسید پوست را تقویت می کند و این صدمات را به حداقل می رساند. این ماده همچنین برای هر نوع پوستی مناسب است. فرم فلوئیدی آن برای پوست چرب بسیار مناسب بوده و بدون ایجاد حس سنگینی و براقی، پوست را مرطوب می کند. کسانی که پوست حساس دارند با این ماده پوستشان به مدت زیادی مرطوب و لطیف می ماند.

یکی دیگر از ویژگی های شگفت انگیز آن این است که مانند یک آنتی اکسیدان عمل می کند و از پوست در برابر عوامل محیطی محافظت می کند. به همین دلیل است که این ماده را یک ضد پیری چند کاره می نامند. در خصوص چین و چروک: آشنایی با ضد چروک ها و روش های درمان چروک توضیحات کاملی داده شده است.

هیالورونیک اسید و سدیم هیالورونات

در کنار هیالورونیک اسید نام مشابهی را نیز در محصولات مراقبت از پوست مشاهده کرده اید. سدیم هیالورونات که به عنوان یک ماده مراقبت از پوست شناخته شده است در واقع نمک مشتق شده از هیالورونیک اسید است. این ماده تمام خواص هیالورونیک اسید را دارا است و اما با خاصیت جذب بهتر. هیچ کدام از این دو ماده برتری بر دیگری ندارند و وجود هر دو در یک محصول تاثیر خوبی خواهد داشت.

 

3 Comments

  1. میشه یه کرم معرفی کنید که هیالورونیک اسید داشته باشه؟

    1. کاربر گرامی، ازین پس شما قادر خواهید بود پرسش های خود را در انجمن پرسش و پاسخ بهرو از طریق این لینک ارسال نمائید. کاربران انجمن که شامل سردبیر و ویراستارهای مجله زیبایی بهرو نیز می باشد آماده پاسخگویی به شما می باشند. لذا خواهشمند است پرسش خود را در انجمن مطرح نمایید.

    2. ماسک بیو سلولز برند mary kay سدیم هیالورونات داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این وب سایت در دست آماده سازی و اخذ مجوزهای لازم برای فروش محصولات می باشد. رد کردن