نقد و بررسی کرم دور چشم روشن کننده لایت آیز SPF30 آیسیس فارما ارسال دیدگاه

شرکت آیسیس فارما در شهر لیون فرانسه واقع شده است و بخشی از میراث پزشک معروفی است که اصل بنیادین تعادل دینامیک را بیان کرد. یکی از محصولات این برند کرم دور چشم روشن کننده لایت آیز SPF30 آیسیس فارما است که در ادامه به بررسی این محصول می پردازیم.

فیلتر فیزیکی تیتانیوم دی اکساید و فیلترهای شیمیایی پارسولMCX، تینوسرب ام، تینوسرب اس در ترکیبات کرم دور چشم روشن کننده لایت آیز SPF30 آیسیس فارما دیده می شوند. از ترکیبات به کار رفته در کرم دور چشم روشن کننده لایت آیز SPF30 آیسیس فارما، کاپریلیک کاپریک تری گلیسرید است؛ این ماده نرم کننده و ترمیم کننده بسیار خوبی است که از روغن نارگیل و گلیسرین مشتق می شود. صمغ xanthan از مواد تشکیل دهنده طبیعی برای تقویت بافت و ایجاد ثبات امولسیون است. به علت وجود توکوفرول (پیش ساز ویتامین ای) و فرم کرمی، این محصول برای کسانی که پوست خشک دارند مناسب است.  بوتیلن گلیکول شبیه به پروپیلن گلیکول است، اما دارای بافت سبک تری می ­باشد پروپیلن گلیکول به منظور حلالیت سایر مواد تشکیل دهنده و بالا بردن جذب پوستی استفاده می ­شود. ترکیب گلیسرین، دایمتیکون، ستیل الکل و cyclopentasiloxane ترکیبات بسیار عالی را برای ترمیم و بازسازی پوست فراهم کرده اند. در این محصول از سلیکا استفاده شده است که ذرات سیلیکا می توانند جذب مواد تشکیل دهنده دیگر را بالا ببرند. سدیم سیترات برای کنترل سطح PH محصول استفاده می شود، این ماده همچنین دارای خواص آنتی اکسیدان و نگهدارنده می باشد. کلروفنزین و کلرید سیتیمونیموم به عنوان نگهدارنده و آنتی بیوتیک در لوازم آرایشی استفاده می شود. در میان ترکیبات این محصول ماده نگهدارنده ای به نام methylisothiazolinone دیده می شود که FDA سازمان غذا و دارو آمریکا آن را آلرژی زا معرفی کرده است، البته این ماده در محصولاتی که نیاز به شست و شو دارند منع مصرف ندارد. برای جلوگیری از آلایندگی میکروبی محصول نیاز به استفاده از نگهدارنده های میکروبی مثل فنوکسی اتانول است که خود آن ها می توانند احتمال بروز حساسیت های پوستی را افزایش دهند. اطلاعات بیشتر در خصوص انتخاب کرم دور چشم را در مقاله ی محصولات دور چشم به طور مفصل توضیح داده ایم.

کرم دور چشم روشن کننده لایت آیز SPF30 آیسیس فارما برای انواع پوست و گروههای سنی مختلف مناسب می باشد.

Food and Chemical Toxicology, January 2000, issue 1, pages 79-98

Kwak S, Brief E, Langlais D, Kitson N, Lafleur M, Thewalt J. Ethanol perturbs lipid organization in models of stratum corneum membranes: An investigation combining differential scanning calorimetry; infrared and (2)H NMR spectroscopy. Biochim Biophys Acta. 2012;1818(5):1410-9.

[penci_review]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این وب سایت در دست آماده سازی و اخذ مجوزهای لازم برای فروش محصولات می باشد. رد کردن